Sosyal Medya

Sosyal Medya

Profesyonel sosyal medya yönetimi...

Sosyal medyanın hayatımıza girdiğinden beri, alışkanlıklarımız, hobilerimiz, bilgi alma kaynaklarımız ister istemez gelişti ve dolayısıyla da gelişime uğradı. Sosyal medya hayatımızın bu kadar içindeyden, firmalara, kurumlara etkisi de tartışılamaz durumda.

Sosyal Medya Tasarımları

Sosyal platformları kullanan kurumsal firmalardan biriyseniz, sizler için profilinizde paylaştıklarınız, güncellemeleriniz ne kadar önemli ise, görsel profilinize, tasarımlarınıza da bir o kadar önem vermeniz gerekmektedir. 
Sosyal medyanın hayatımızda, ticaretimizde, pazarlama stratejilerindeki önemi arttıkça, içerik paylaşımlarının yanında görsel kaygılar da artmaktadır. Değişen ihtiyaçlar doğrultusunda, sosyal medya tasarımlarında belli standartlar hakim olmuştur. Bu standart boyutlar doğrultusunda yapılan tasarımlarda görsel olarak müşterilerinizi tatmin eden, içerikler ile desteklenmiş bir sosyal medya mecrasına sahip olduğunuzda, kurumunuza getireceği artılar beklediğinizin çok üzerinde olacaktır.

Facebook Tasarım Boyutları

Facebook Kapak Fotoğrafı : 851 x 315 px
Facebook Profil Fotoğrafı : 180 x 180 px

Twitter Tasarım Boyutları

TwitterHeader (Kapak) Fotoğrafı : 520 x 260 px
Twitter Profil Fotoğrafı : 81 x 81 px

Google+ Tasarım Boyutları

Google+ Kapak Fotoğrafı : 2120 x 1192 px
Google+ Profil Fotoğrafı : 270 x 270 px

Linkedin Tasarım Boyutları

Linkedin Kapak Fotoğrafı : 646 x 20 px
Linkedin Profil Fotoğrafı : 100 x 60 px

Pinterest Tasarım Boyutları

Pinterest Profil Fotoğrafı : 160 x 165 px

Instagram Tasarım Boyutları

Instagram Profil Fotoğrafı : 270 x 270 px

YouTube Tasarım Boyutları

YouTube Kapak Fotoğrafı (tv gibi büyük cihazlarda gözüken) : 2560 x 1440 px
YouTube Kapak Fotoğrafı (tüm cihazlarda gözüken) : 1546 x 423 px 
Basit Tasarım olarak sizlere, kurumunuza, kurumsal kimliğinize uygun sosyal medya tasarımları sunuyoruz. Görsel algının en üst düzeyde tutulduğu bu tasarım uygulamalarında, tıpkı web sitenizde olduğu gibi kurum kimliğinizi birebir yansıtmak bizim için çok önemli. Sosyal medya tasarımlarını tüm sosyal mecralar için uygulatabileceğiniz gibi, tek bir sosyal medya aracına özel tasarım yaptırarak ihtiyacınıza özel çözümler de geliştirebiliriz. Seçim size kalmış .

Sosyal Medya Uygulamaları

Her geçen gün değer kazanan dijital mecraların başında sosyal medya gelmektedir. Sosyal medya, kullanıcılarla yeni bir iletişim kanalı oluşturması ve aktif katılıma teşvik etmesi sebebi çok önemli bir yer tutmaktadır. Sosyal medya uygulamaları, yaratıcı ve etkili sonuçlar üretmesi bakımından dijital dünyadaki hareketleri gerçek dünyada kazanca çevirmek için doğru araçlardır. 


Sosyal medya uygulamaları ise bu mecralar üzerinde, kullanıcıların yararlanabileceği, farklı iletişim biçimlerini kapsayan, kampanya ve modüllerden oluşmaktadır. Firmanız için doğru sosyal medya uygulamasının geliştirilebilmesi için öncelikle stratejinizin doğru belirlenmesi gerekmektedir. Örneğin firmanızda öne çıkarılmasını istediğiniz ürün ya da hizmet doğru incelenmeli, artıları eksileri gözden geçilmeli, uygulamanın hedef kitlesi belirlenmelidir. Bu fizibilite çalışmasından sonra yapılması gereken, uygulamanın hazırlanmaya başlanmasıdır. 
Doğru konseptler ve kitleler belirlenerek, günümüz teknolojisini en üst düzeyde kullanarak, uygulamanızı Basit Tasarımnın tecrübeli yazılım ekibi ile geliştiriyoruz. . İlgili sosyal medya mecrasına entegre edilmesi tamamlandıktan sonra ise test aşamasına geçiyoruz. Yazılım tamamlandıktan sonra en önemli aşamalardan biri de test aşaması , uygulamanız sosyal mecra ile kavuşturulmadan önce, testleri gerçekleştirip kusursuzluğundan emin olduktan sonra uygulamanız kullanıma hazır hale geliyor. 
Basit Tasarım olarak, farklı sektörde, farklı hizmetler gerçekleştiren firmalara sosyal medya uygulama hizmeti vermekteyiz. Sosyal medya uygulamaları, kısa sürede etkili sonuç vermesi bakımından, kullanıcı ile birebir teması yüksek olduğu için seçilebileceği gibi yüksek geri dönüş getirmesi açısından da verimliliği amaçlayan markalar için uygun bir kaynak oluşturmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medyanın kurumlara yararları artık tartışılamaz hale geldi fakat yaygınlaşan her mecra, ayrı bir zaman ve ayrı bir uzmanlık alanı demek. Sosyal medya doğru kullanılmadığında ise olumsuz etkilerinin çok hızlı yayıldığı bir mecradır. Bu sebeple sosyal medya platformlarını doğru kullanmak kurumunuz için sosyal medya platformlarına adım atmaktan çok daha önemli.

 

Basit Tasarım Olarak Sizlere Ne Sunuyoruz ?

Sosyal medya yönetimi hizmetimizde, firmanıza ait tüm sosyal medya platformlarının yönetimini yapıyoruz. Eğer daha önce sosyal mecraya adım atmamışsanız, öncelikle beraberce ihtiyaçlarınızı ve hedef kitlenizi analiz ederek, sizler için hangi platformlar daha yararlı bunun belirlenmesini sağlayıp, kurumunuza sosyal medya alanında bir yol haritası çiziyoruz.
Entegre çalışan sosyal medya araçlarını birbirileri ile kavuşturuyoruz ( örneğin; paylaşım sırasında tek bir paylaşım gerçekleştirerek facebook yayınınızın twitter da da yayınlanmasını sağlamak gibi ) Kullanıcı sayısının artmasına gösterdiğimiz özeni, aynı zamanda kullanıcı etkileşimi için de gösteriyoruz. İnteraktif katılımın google başarısına etkisi her geçen gün arttığından, kullanıcı etkileşimi sosyal medyanın en büyük yararlarından biri haline dönüşmüştür. 
Sosyal medya yönetimi yaptığımız müşterilerimize, haftalık ve aylık raporlamalar sunarak, firmalarına katkıları açısından net fikir edinmelerini sağlıyoruz. Hızlı geri dönüşler konusunda çok başarılı olan sosyal mecralarda, firmaların sonuç almaları yapılan bir çok uygulamaya göre çok daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır. 
Kurumunuzun ihtiyaçları doğrultusunda, geliştirilen sosyal medya stratejisi, sizi internet dünyasında, başarılı, gündemde ve dinamik tutacaktır.